HP EliteBook 840 G5 14″ Laptop Intel i5 8th Gen. 16GB Ram 500GB NVME Win 10 Pro Webcam
£619.00
SHIPPINJG G
Out of stock
Orders placed before 1pm are usually shipped the same working day
12 Month Warranty
14 Day Money Back Guarantee
Lost Cost Shipping
In-store Collection available
HP EliteBook 840 G5 14" Laptop Intel i5 8th Gen. 1.7GHz 16GB Ram 500GB NVME SSD Win 10 Pro Webcam . 6 Month Warranty Minor signs of use on lid and casing. Windows 10 Pro 64-bit has been installed UK mains adapter is supplied.
Additional information
| Weight | 2600 g |
|---|---|
| Grade | B – Used, tested, working Good cosmetic condition |
| Model | HP EliteBook 840 G5 |
| Processor Type | Intel Core i5 8250U CPU @ 1.60GHz |
| Memory | 16GB |
| Screen Size | 14" |
| Hard Drive Capacity | 500GB NVME SSD |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Battery Condition | Good |
| Wireless | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Card Slot | Yes – SD Slot |
| Operating System | Windows 10 Professional 64-Bit |
| Webcam | Yes |
| Location | Shipping G |
We’re Buying Office IT Equipment
We’re Buying Office IT Equipment — Fast, Secure & ISO Certified
Full office IT clearances across London.







