Dell Vostro 1220 12.1″ Laptop – C2D 2.20GHz 4GB Ram 250GB HDD Win 7 Pro
£57.00
Out of stock
Orders placed before 1pm are usually shipped the same working day
12 Month Warranty
14 Day Money Back Guarantee
Lost Cost Shipping
In-store Collection available
The system has been fully tested. There are signs of use to the casing and lid. Battery is used therefore usage time will reflect this. Windows 7 Pro 64-bit has been installed including all drivers (using Windows 7 COA attached to the casing). A compatible UK mains adapter is supplied.
Additional information
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Country of Manufacture | UK |
| Brand | Dell |
| Screen Size | 12.1" |
| Processor | Intel Core 2 Duo T6670 CPU @ 2.20GHz |
| Model | Dell Vostro 1220 |
| Operating System | Windows 7 Pro |
| Storage Type | HDD (Hard Disc Drive) |
| HDD Capacity | 250 GB |
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Memory | 4GB |
| Maximum Resolution | 1280 x 800 |
| Optical Drive | DVDRW |
| GPU | Mobile Intel 4 Series Express |
| Wireless | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Card Slot | Yes – SD Slot |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board |
| Webcam | Yes |
| Grade | C – Used, tested, working, Fair cosmetic condition |
| Location | S1 |
We’re Buying Office IT Equipment
We’re Buying Office IT Equipment — Fast, Secure & ISO Certified
Full office IT clearances across London.





