Dell Optiplex 790 USFF PC – Core i3 3.3GHz 8GB Ram 500GB HDD Win 10 Pro + WiFi
£63.00
Out of stock
Orders placed before 1pm are usually shipped the same working day
12 Month Warranty
14 Day Money Back Guarantee
Lost Cost Shipping
In-store Collection available
The system has been fully tested. There are signs of use to the casing. Windows 10 Pro 64-bit has been installed including all drivers (using Windows 7 COA attached to the casing). Contents: Base unit, mains cable, WiFi dongle.
Additional information
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| GPU | Intel Graphics |
| Processor Type | Intel Core i3 2120 CPU @ 3.3GHz |
| Memory | 8GB |
| Optical Drive | DVDRW |
| Operating System | Windows 10 Professional 64-Bit |
| Chassis Type | USFF |
| Contents | Base Unit, Mains cable, WiFi dongle |
| Grade | C – Used, tested, working, Fair cosmetic condition |
We’re Buying Office IT Equipment
We’re Buying Office IT Equipment — Fast, Secure & ISO Certified
Full office IT clearances across London.




