Dell Optiplex 7010 USFF Barebones PC – Intel Core i3 3.3GHz 4GB Ram No HDD
£29.00
Out of stock
Orders placed before 1pm are usually shipped the same working day
12 Month Warranty
14 Day Money Back Guarantee
Lost Cost Shipping
In-store Collection available
The system boots to bios. There are signs of use to the casing. 4GB Ram fitted (2 x memory slots). Windows Pro 64-bit licence embedded in the Bios). Supports 1 x 2.5" hard drive or SSD (not included).
Additional information
| Weight | 6000 g |
|---|---|
| Grade | C – Used, tested, working, Fair cosmetic condition |
| Location | G4 |
| Brand | Dell |
| Model | Optiplex 7010 USFF |
| Processor | Intel Core i3 3rd Gen. |
| RAM Size | 4 GB |
| GPU | Intel HD Graphics |
| Processor Speed | 3.30 GHz |
| Processor Type | Intel Core i3 3225 CPU @ 3.30GHz |
We’re Buying Office IT Equipment
We’re Buying Office IT Equipment — Fast, Secure & ISO Certified
Full office IT clearances across London.




