HP EliteBook 840 G5 14″ Laptop Intel i7 8th Gen*NEW BATTERY* 8GB 256GB NVME Win 11
£125.00
SHIPPINJG G
2 in stock
Orders placed before 1pm are usually shipped the same working day
12 Month Warranty
14 Day Money Back Guarantee
Lost Cost Shipping
In-store Collection available
HP EliteBook 840 G5 14" Laptop | Intel Core i7 8th Gen | NEW Battery | 8GB RAM | 256GB NVMe SSD | Windows 11
• HP EliteBook 840 G5 14" Laptop
• Intel Core i7 8th Generation Processor
• 8GB RAM
• 256GB NVMe SSD
• Windows 11 Installed & Ready to Use
• Brand New Battery Recently Fitted
• Charger Included
Good overall condition with minor signs of normal use.
Fully working and ready for immediate use.
Ideal for office work, home working, study, web browsing and everyday use.
Supplied with compatible charger.
Additional information
| Weight | 2600 g |
|---|---|
| Grade | C – Used, tested, working, Fair cosmetic condition |
| Model | HP EliteBook 840 G5 |
| Processor Type | i7-8550U 1.80 GHZ |
| Memory | 8GB |
| Screen Size | 14" |
| Hard Drive Capacity | 256GB NVME |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Battery Condition | NEW |
| Wireless | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Card Slot | Yes – SD Slot |
| Operating System | Windows 11 Professional 64-Bit |
| Webcam | Yes |
We’re Buying Office IT Equipment
We’re Buying Office IT Equipment — Fast, Secure & ISO Certified
Full office IT clearances across London.








